ISOVER UNIROL PROFI skladom

ISOVER UNIROL PROFI u nás skladom na nasledovných pobočkách:
Leopoldov, Ilava, Piešťany, Bratislava - Vajnorská, Malacky, Košice, Trnava, Banská Bystrica, Žilina.

Zatepliť fasádu nestačí, nezabudnite na šikmú strechu
Šikmá strecha je jedným z najkritickejších miest domu z hľadiska tepelných únikov. Ak preto plánujete rekonštrukciu domu, určite jej nezabudnite venovať zaslúženú pozornosť. Pri kvalitnom zateplení môžete dosiahnuť viac ako 50 percentnú úsporu na nákladoch za vykurovanie – podmienkou je však zatepliť dom komplexne, vrátane šikmej strechy.

Postup zateplenia šikmej strechy v kocke
Ideálnym materiálom na zateplenie šikmej strechy je sklená vlna. Má vynikajúce tepelnotechnické a mechanické vlastnosti. Na zateplenie šikmej strechy si preto trúfajú aj domáci majstri. Jediné, čo k nemu potrebujete, je kvalitný materiál a šikovné ruky.

Výber materiálu a príprava na aplikáciu 
Kvalitná sklená vlna by sa mala nafúknuť v priebehu 1 – 2 minút na svoju deklarovanú hrúbku bez dodatočného natriasania. Mala by byť tiež dostatočne pevná, aby sa medzi krokvami neprehýbala a nehrozilo tak jej vypadnutie. „Kvalitná sklená vlna, napríklad ISOVER UNIROL PROFI, rýchlo nadobudne požadovanú hrúbku. Nie je potrebné ju prácne istiť medzi krokvami pomocou drôtu či špagátu. Po jej aplikácii sa môžete rovno pustiť do ďalších prác,“ hovorí Vladimír Balent, odborník na pasívne domy zo spoločnosti Isover.
Výhodou sklenej vlny je tiež jej skladné balenie. Baly sa ľahko prenášajú a v jednej dodávke si môžete priniesť na stavbu zateplenie pre celú strechu. Balenie stačí rozbaliť na rovnej podložke, počkať  minútu, kým sa nafúkne a pustiť sa do jej rezania.

Nezabudnite pridať jeden či dva centimetre
Po odmeraní vzdialenosti medzi krokvami si k šírke pridajte 1 až 2 centimetre. „Sklená vlna drží medzi krokvami vďaka tlaku, ktorý vytvára na okraje. Aby to bolo možné, jej veľkosť musí byť trocha väčšia, ako je veľkosť vzdialenosti medzi krokvami,“ konštatuje odborník. „Pri narezávaní sklenej vlny si môžete pomôcť napríklad doskou. Nebojte sa na ňu stúpiť a vlnu trocha sploštiť, materiálu to vôbec neuškodí,“ vysvetľuje Vladimír Balent. Narezané pláty sklenej vlny vtlačte medzi krokvy aby nevypadávali.

Bez parozábrany a pásky to nebude fungovať
Po úspešnej aplikácii sklenej vlny do všetkých (aj ťažšie dostupných) miest prichádza na rad parozábrana. „Vynikajúcim riešením je napríklad nový unikátny systém ISOVER VARIO®, ktorý reaguje pružne na okolité podmienky,“ vysvetľuje odborník. Parozábrana slúži na zabezpečenie tesnosti vnútorného plášťa budovy proti vodným parám, ktoré by sa mohli dostať do strešnej konštrukcie alebo do izolácie, ktorá potom stráca funkciu. Na to, aby bola parozábrana funkčná, ju treba zaistiť špeciálnymi lepiacimi páskami a tmelom, ktoré zaručia, že vlhkosť si nenájde cestu.

Na materiáli sa neoplatí šetriť
Materiál na zateplenie domu by ste si nemali vyberať podľa ceny. Koniec koncov, izolácia domu by vám mala slúžiť dlhé roky. „Naša spoločnosť má k dispozícii najväčšiu sieť odborno-technických poradcov a pravidelne školených distribučných partnerov, ktorí sú v prípade potreby schopní poradiť aj priamo na stavbe,“ hovorí Alexander Prizemin, marketingový riaditeľ spoločnosti Isover. Mali by vás tiež zaujímať referenčné stavby, servis a garancia kvality. „Isover je členom medzinárodného koncernu Saint-Gobain s 350 ročnou tradíciou. Máme za sebou množstvo realizácii a na Slovensku sme známi ako odborníci v pasívnej výstavbe,“ konštatuje Vladimír Balent.  

ZATEPLENIE ŠIKMEJ STRECHY V KOCKE

  1. Rozbaľte sklenú vlnu
  2. Odmerajte šírku krokiev
  3. K šírke krokvy pridajte cca 2 cm a narežte pláty sklenej vlny (môžete si pomôcť napríklad doskou)
  4. Narezanú sklenú vlnu vtlačte medzi krokvy, resp. do podkonštrukcie
  5. Aplikujte inteligentnú klímamembránu VARIO®
  6. Zaistite spoje špeciálnou lepiacou páskou a tmelom

>> Kompletný postup zateplenia šikmej strechy <<

www.isover.sk – všetko pre zateplenie domu