Plotový systém METROPOL UNI

Metropol Uni je NOVINKA medzi plotovými systémami. Tvorí ucelený systém murovacích tvaroviek na výstavbu plotov, múrov, či rôznych stavebných objektov. Univerzálne murovacie tvarovky vyrobené z prostého vibrolisovaného betónu disponujú hladkými stenami a drobnými fazetami po obvode pohľadových strán. Tvárnice sú primárne určené na výstavbu jednoduchých zarovnaných múrikov do maximálnej výšky 1,8 metra. Vďaka dutinám pre zalievanie betónovou zmesou a možnosťou uloženia výstuže sa jedná o veľmi pevný stavebný systém.


Nové konštrukčné prevedenie prvku Metropol Uni 1/2 umožňuje jeho prepílením vytvoriť dva kusy polovičných prvkov potrebných pre ukončovacie práce.


Tvárnica Metropol Uni 1/2: 40 x 20 x 10 cm – stredová drážka slúži na správne prepílenie tvárnice na dve rovnaké polovičné časti.

Celý neprepílený prvok je zároveň možné použiť v ľubovoľnej časti plota – ako priebežnú, stĺpovú, alebo ukončovaciu tvárnicu.
Počas výstavby oplotenia mnohokrát prichádza otázka, ako vkusne vyriešiť zabudovanie schránky. Pre plotový systém Metropol Uni je priamo určená naša novinka – originálna zabudovateľná poštová schránka CITYBOX. Schránka je rozmerovo kompatibilná s tvárnicami CITYSTONEDESIGN a vďaka pevnej kovovej konštrukcii ju možno namiesto tvárnic osadiť priamo do oplotenia.

Poštová schránka CITYBOX, rozmer 40 x 20 x 20 cm, farba grafit-medená patina.

Murované oplotenie z betónových tvárnic sa realizuje spravidla na celý život, preto aby jeho vzhľad zostal ako nový aj po rokoch pôsobenia poveternostných vplyvov, odporúčame na jeho ochranu aplikovať špeciálnu povrchovú impregnáciu Vatnajökull-V8. Impregnácia je ekologická a po jej nanesení na povrchu zostane neviditeľný ochranný film, ktorý zabraňuje prenikaniu nečistôt do hĺbky materiálu. Ošetrenie vám zabezpečí jednoduchú údržbu a bezchybný vzhľad oplotenia po dobu 3 – 5 rokov. Po uplynutí tohto obdobia odporúčame ošetrenie prípravkom zopakovať.

Povrch po nanesení impregnácie V8: prebytočná vlhkosť a tekuté nečistoty nevsiaknu do betónového povrchu, preto je jednoduché ho vyčistiť.

5 litrové balenie impregnácie Vatnajökull-V8