Obnovte Dom so Stavmatom

Plánujete obnovu Vášho rodinného domu? Obnovte ho spolu s nami a získajte štedrú dotáciu od štátu.

O čo ide? Obnova rodinných domov je súčasťou Plánu obnovy a odolnosti Slovenskej republiky. Jej cieľom je do roku 2026 podporiť príspevkom na obnovu desaťtisíce starších domov. Zníženie energetickej náročnosti domov pozitívne ovplyvní hospodárenie domácností a zníženie emisií CO2 prispeje k zlepšeniu kvality životného prostredia a zdravia obyvateľov Slovenska.

Ak sa rozhodnete svoj dom obnoviť v spolupráci so Stavmat Stavebninami, získate navyše mnoho cenných benefitov:

1. Bezplatné energetické zhodnotenie
Za čo by ste inde museli zaplatiť desiatky eur, u nás máte zadarmo. Ak si nie ste istí, akú skladbu zateplenia zvoliť, na našich pobočkách Vám pripravíme energetickú štúdiu. S presnosťou viac ako 90% Vám vypracujeme energetické zhodnotenie a vy budete mať reálnu predstavu o potrebnej hrúbke izolácii a potenciálnej energetickej úspore už pred tvorbou energetického certifikátu. V prípade záujmu vypracovania energetického zhodnotenia našimi odborníkmi, kliknite na nasledujúci odkaz.

Energetické zhodnotenie si môžete spracovať aj svojpomocne, za pomoci nášho výpočtového programu. Ak máte záujem si prepočet vytvoriť sami, kliknite na nasledovný odkaz a vyplňte kontaktný formulár. Po odoslaní formuláru Vám na e-mailovú adresu okamžite zašleme preklik na náš výpočtový program, s ktorým jednoducho získate predstavu o prípadnej energetickej úspore Vášho domu.

2. Energetický certifikát
Po energetickom zhodnotení, kedy budete mať reálnu predstavu o vhodných tepelnoizolačných systémoch a potenciálnych energetických úsporách, prichádza na rad vypracovanie samotného energetického certifikátu. Energetické certifikáty potrebujete dva – pred začatím rekonštrukcie (aktuálny stav) a po ukončení opatrení (konečný stav). V Stavmate Vám ochotne pomôžeme so zabezpečením energetických certifikátov resp. Vám podľa miesta stavby odporučíme kontakt na príslušných spracovateľov energetických certifikátov.

3. Realizácia obnovy
Odporučíme Vám overeného realizátora pre Vašu rekonštrukciu na základe dlhoročných spoluprác s lokálnymi a overenými stavebnými spoločnosťami a remeselníkmi. Ak plánujete pracovať svojpomocne, na tomto linku nájdete užitočné edukatívne články a videá. V prípade potreby Vám ponúkame možnosť zabezpečenia obhliadky stavby odborníkom priamo od výrobcu, resp. dodávateľa použitých stavebných materiálov.

4. Dodanie materiálu
Stavmat Stavebniny ako najväčší predajca stavebných materiálov v regióne strednej Európy, Vám ponúka dodanie kompletného stavebného materiálu od ucelených certifikovaných zatepľovacích systémov, tepelných izolácii, fasádnych omietok, striech a ostatných materiálov, ktoré budete potrebovať na obnovu Vášho domu. U nás nájdete všetko potrebné pod jednou strechou za najvýhodnejšie ceny.

5. ST Benefity

 • Rýchlosť dodania
  V našich pobočkách STAVMAT STAVEBNINY držíme materiál skladom po celom Slovensku. Ak je materiál potrebné objednať, naši dodávatelia urobia všetko pre to, aby bol materiál dodaný v čo najkratšom čase.
 • Odborné poradenstvo
  Na našich pobočkách na Vás čaká odborný personál, ktorý Vám ochotne pomôže so všetkými Vašimi otázkami.
 • Doprava
  Materiál Vám dodáme rýchlo, bezpečne a spoľahlivo priamo na Vašu stavbu.
 • Preskladnenie tovaru
  Ak nakupujete materiál vopred, v našich skladoch Vám materiál radi preskladníme. Materiál si vyzdvihnete v pravý čas, keď bude Vaša stavba pripravená, avšak najneskôr do 30 dní od nákupu.
 • Vrátenie tovaru
  Pri stavebných materiáloch nie je výnimočné, že sa potrebný materiál nevypočíta úplne presne. Čo Vám na stavbe zostane, zoberieme od Vás späť. Nepoškodený tovar v ucelených pôvodných baleniach nám môžete vrátiť do 90 dní od jeho odobratia.
 • Vernostný systém ST Benefit
  U nás dostávate automaticky ďalší Benefit zadarmo. Pri nákupe výrobkov od vybraných dodávateľov Vám automaticky zbierame body, a pri presiahnutí nákupu nad 10 tis. € dostanete od nás poukážky na nákup na MALL.sk alebo u nás v stavebninách.