Bezchybná práca s Mapei

Aj vy ste už zažili niekedy ten hrozný pohľad na stenu v predsieni za kúpeľňou, či sprchovacím kútom? 
Vlhké mapy na stene, neskôr až plesne sú potom nepríjemné a zbytočné starosti, ktoré nechce riešiť nikto z nás. 
Spoločnosť Mapei, ako uznávaný výrobca izolácií proti vode a vlhkosti, pozná spôsob ako im predísť!
 
V starších budovách i v novostavbách si môžete veľmi často všimnúť viditeľné neestetické, vlhké mapy s odlupujúcou sa farbou alebo nepekné plesne v priestoroch za stenami kúpeľní, sprchovacích kútov a práčovní. Príčinou je nefunkčná alebo chýbajúca izolácia proti vode pod nalepeným keramickým obkladom a dlažbou, prípadne mozaikou. Použitie izolácií Mapei proti vode pod obkladovými prvkami je preto dôležité nielen na ochranu stavebných materiálov citlivých na vodu (ako sú napr. sadrokartón, drevo, anhydridový podklad a pod.), ale aj v prípade tradičných podkladov, akými sú cementové potery a omietky.

Na zamedzenie vzniku takýchto nepríjemných skutočností odporúča spoločnosť Mapei niekoľko osvedčených výrobkov na zhotovenie odolnej hydroizolačnej vrstvy pod nalepenými obkladovými prvkami z keramiky, prírodného kameňa alebo mozaiky. Tekutá hydroizolačná stierka Mapegum WPS sa aplikuje v hrúbke 1 mm a vyznačuje sa dokonalou vodotesnosťou, trvalou pružnosťou i schopnosťou premostenia trhlín vzniknutých v podklade. Nanáša sa jednoducho valčekom, štetcom alebo stierkou na všetky bežné podklady používané v súčasnosti v stavebníctve. Vďaka použitej hydroizolačnej vrstve je tak zabezpečená trvalá ochrana stien a podlahy proti stekajúcej vode i vlhkosti, čo ocení aj ten najnáročnejší zákazník.

Novinkou v sortimente je pružná hydroizolačná stierka Mapelastic AquaDefense, ktorá šetrí čas aj financie. Stierka je určená na priame použitie bez nutnosti predchádzajúceho ošetrenia podkladu penetračným náterom. Vyniká krátkym časom vysychania. Aplikuje sa vždy vo dvoch vrstvách, pričom následné lepenie obkladových prvkov z keramiky, prírodného kameňa alebo sklenenej mozaiky je možné už po 4 hodinách od začiatku hydroizolačných prác (platí pri 23 °C a 50% relatívnej vlhkosti vzduchu). Technologická prestávka medzi nanesením prvej a druhej vrstvy je pri vyššie uvedených podmienkach približne 60 minút.