Zdieľať

Ako si správne vybrať betónovú dlažbu

Betónová dlažba je skvelou voľbou pre vonkajšie priestory, ako sú terasy, príjazdové cesty a chodníky. Je odolná, ľahko sa udržiava a je dostupná v mnohých farbách, prevedeniach povrchu a tvaroch. Ako však zabezpečiť, aby vaša betónová dlažba ladila s vaším domom a záhradou?

Tu je niekoľko tipov a trikov, ktoré vám pomôžu.

  • Zamerajte sa na existujúce farby okolo vás. Váš dom, terénne úpravy, garáž a ďalšie prvky majú farebnú schému, ktorú chcete doplniť betónovou dlažbou. Ak má dom viac ako jednu farbu, vyberte si farbu dlažby, ktorá sa hodí k jednej z nich. Pre biely dom s tmavými dverami, si môžete vybrať tmavú alebo sivú farbu dlažby, ktorá sa hodí k bielym stenám. Pre dom z červených tehál ale odporúčame použiť dlažbu svetlej farby, aby ste vytvorili kontrast a dom tak viac vynikol. Na vytvorenie ohniska alebo okraja môžete použiť aj kontrastné farby.
  • Farbu si pozrite osobne. Farby betónu sa môžu meniť v závislosti od svetla a počasia. Získajte vzorku dlažby, ktorá sa vám páči, a uvidíte, ako vyzerá v rôznych podmienkach za dažďa aj slnka. Môžete navštíviť aj predajne a pozrieť sa, ako dlažba vyzerá na väčších plochách. Mali by ste tiež zvážiť, ako bude farba dlažby vyzerať v rôznych ročných obdobiach. Ak napríklad bývate na mieste, kde je dostatok slnka, možno budete chcieť zvoliť svetlejšiu farbu dlažby, ktorá nebude slnkom rozhorúčená.
  • Myslite na štruktúru a tvar dlažby. Hladký betón má iný vzhľad a dojem ako textúrovaný betón. Hladká dlažba je lepšia pre moderné domy, zatiaľ čo textúrovaná je vhodnejšia pre tradičné domy. Textúrovaná dlažba môže tiež zvýšiť priľnavosť a zabrániť tak pošmyknutiu. Mali by ste si tiež vybrať tvar dlažby, ktorý vyhovuje vášmu priestoru a štýlu. Môžete použiť veľkoformátové betónové platne pre veľké projekty alebo menšie dlaždice pre viac detailov. Prípadne je možné kombinovať rôzne tvary a veľkosti a vytvárať rôzne vzory.
  • Požiadajte o odbornú pomoc. Ak si stále nie ste istí, akú farbu alebo textúru zvoliť, môžete sa poradiť s predajcom alebo záhradným dizajnérom. Môžu vám pomôcť naplánovať váš projekt a vybrať tú najlepšiu dlažbu pre váš dom a záhradu. Taktiež vás dokážu inšpirovať predchádzajúcimi projektami a poskytnúť vám rady týkajúce sa inštalácie a údržby.

Vďaka betónovej dlažbe bude váš vonkajší priestor vyzerať krásne a funkčne. Dodržiavaním týchto tipov a trikov môžete svoju betónovú dlažbu zladiť s domom a záhradou a vytvoriť tak súdržný a atraktívny priestor.

cenová ponuka

 

Zdroj: citystonedesign.sk


Návody

Pozrieť podobné návody

News

Hľadáte spôsob, ako znížiť náklady na energie? Investícia do zateplenia vášho domu môže byť kľúčom k úsporám. Poradíme vám, ako na to.


Newsletter

Zadajte e-mail a my Vám budeme posielať naše najvýhodnejšie zľavy, akcie a novinky.

Ďakujeme za prihlásenie na odber noviniek.