Zdieľať

Ako znížiť peľ a prach v byte?

Teplé slnečné dni nás lákajú na prechádzky a do prírody. Mnohým z nás to vie ale alergia veľmi znepríjemniť. Na odborných konferenciách nie prvýkrát už zaznelo, že v roku 2025 bude každý človek na planéte trpieť nejakou formou alergie. Alergia je neprimeraná obranná reakcia nášho imunitného systému a jej liečbu je potrebné zveriť do rúk odborníkov. Alergii však neunikneme ani doma, kde nás ohrozujú vzdušné alergény. Dobrou správou je, že už aj vhodne vybrané nátery dokážu výrazne zredukovať obsah alergénov vo vzduchu.

Ako znížiť obsah peľov v byte?
V rámci štúdie nemeckého inštitútu Fraunhofer prišli k záveru, že koncentrácia peľu v testovacej miestnosti s vnútornou farbou Baumit Ionit Color poklesla po 30 minútach o viac ako 90 %. Naopak, v miestnosti natretej štandardným disperzným náterom, bolo vo vzduchu namerané ešte stále polovičné množstvo peľu.

Aj vaše steny si zaslúžia Baumit
Poďakujte sa svojmu domovu a získajte pre svoje steny v interiéri novú ekologickú farbu Baumit Ionit Color alebo štýlovú elektrokolobežku. Každý mesiac od mája do augusta losujeme až 3 výhercov interiérovej farby.
Zistiť viac alebo Chcem získať interiérovú farbu

Prečo práve farba Ionit Color?

  • Redukuje peľ a prach vo vzduchu, vhodné aj pre alergikov
  • S ekologickým certifikátom Natureplus
  • Vytvára prospešné vzdušné ióny a prirodzene ionizuje vnútorný vzduch
  • Výborná krycia schopnosť

Návody

Pozrieť podobné návody

News

Hľadáte spôsob, ako znížiť náklady na energie? Investícia do zateplenia vášho domu môže byť kľúčom k úsporám. Poradíme vám, ako na to.


Newsletter

Zadajte e-mail a my Vám budeme posielať naše najvýhodnejšie zľavy, akcie a novinky.

Ďakujeme za prihlásenie na odber noviniek.