Zdieľať

Obráťte oči k stropu

Stropné podhľady patria k najdôležitejším súčastiam interiéru. A to nielen vďaka tomu, že dokážu ovplyvniť estetiku priestoru, ale aj svojou schopnosťou ovplyvniť svetelné, tepelné, akustické alebo protipožiarne vlastnosti miestností. Stropné podhľady slúžia na zakrytie nerovností alebo trhlín v pôvodnom strope a pomáhajú zakrývať inštalačné rozvody. Okrem toho však esteticky a architektonicky dotvárajú ráz interiéru a majú nezanedbateľný vplyv na jeho tepelné, akustické či dokonca svetelné vlastnosti. Historicky boli podhľady vyrábané hlavne z dreva alebo sa omietali, ale v súčasnosti sa stále viac preferujú ľahké kovové alebo sadrokartónové podhľadové systémy.

Sadrokartón vedie
Podhľady zo sadrokartónu sa dnes tešia najväčšej obľube. A to nielen medzi koncovými užívateľmi, ale aj medzi zhotoviteľmi, hlavne vďaka jednoduchej a rýchlej montáži. Ponúkajú široké spektrum vzorov, hrán, rozmerov a technologických vlastností. Každý typ má svoje špecifické výhody a tak je z čoho vyberať. Sadrokartónové stropné kazety Gyprex od Rigipsu sú ako stvorené do prevádzok so zvýšenými nárokmi na hygienu. Ich viditeľná strana je potiahnutá vinylovou fóliu, vďaka čomu sa ľahšie udržujú čisté a majú aj odolnejší povrch. Ich čistenie je naozaj jednoduché, stačí na to obyčajná navlhčená špongia. V prípade, že si potrpíte nielen na praktickú stránku, ale aj na estetickú, osloví vás rad Gyptone alebo Rigitone. Gyptone a Rigitone ponúkajú širokú škálu dierovaných sadrokartónových podhľadových kaziet, ktoré esteticky ozvláštnia akýkoľvek interiér. Sú dostupné s viacerými typmi perforácií – kruhovými, obdĺžnikovými či štvorcovými, takže si v nich svoj typ nájde skutočne ktokoľvek. Navyše efektívne pomáhajú riešiť priestorovú akustiku vďaka vysokej absorpcii zvuku. Vlastnosti ako dokonalá hladkosť a rovnosť povrchu vám poskytnú sadrokartónové dosky 4PROfesional. Vďaka špeciálne prispôsobeným hranám je ich inštalácia pohodlnejšia a spoje dosiek nie sú viditeľné ani pri veľkých a jasne osvetlených plochách. Okrem tejto špeciálnej vlastnosti sú spomínané dosky obohatené aj o revolučnú technológiu Activ’Air, ktorá pohlcuje formaldehyd a pomáha udržiavať ovzdušie v interiéri čisté a zdravé. Z radu sadrových a ekonomicky dostupných alternatív, ktoré ale stále ponúkajú jednoduchú manipuláciu a vysokú kvalitu, sú tu pre vás kazetové podhľady Decogips alebo Casoprano.

Kov je tiež in
Aj v prípade kovových podhľadov si je tiež z čoho vyberať. Otvorený podhľad s kovovými mriežkovými kazetami Grigliato od Rigipsu predstavuje kovovú alternatívu k už spomínaným kazetám Gyprex. Vyznačuje sa antibakteriálnym netoxickým povrchom, ktorý ho predurčuje na použitie v prevádzkach so zvýšenými nárokmi na hygienu, ako sú stravovacie prevádzky alebo do nemocníc. Navyše uľahčuje prístup aj k priestoru pod podhľadom. Ak je pre vás dôležitejší dizajn, kovové kazetové podhľady OWA Tecta vám ho zaručia. Okrem toho ponúkajú aj vynikajúce akustické vlastnosti a spĺňajú aj požiadavky na protipožiarnu odolnosť a čistotu vzduchu.

ZDROJ: PR článok spoločnosti Saint-Gobain Construction Products, s.r.o.


Návody

Pozrieť podobné návody

News

Hľadáte spôsob, ako znížiť náklady na energie? Investícia do zateplenia vášho domu môže byť kľúčom k úsporám. Poradíme vám, ako na to.


Newsletter

Zadajte e-mail a my Vám budeme posielať naše najvýhodnejšie zľavy, akcie a novinky.

Ďakujeme za prihlásenie na odber noviniek.