Zdieľať

Šikmé strechy – montáž tepelnej izolácie medzi a pod krokvami

Zateplenie podkrovia systémovými skladbami BASICECONOMY a PROFI sa začína rozmeraním plochy a kotvením nosných prvkov podkonštrukcie do krokiev. V závislosti od predpísanej požiarnej odol¬nosti a s ňou súvisiacim počtom, hrúbkou sadrokartónových dosiek, musíme zvoliť správnu hustotu závesov. Odporúčame použiť certifikovanú systémovú podkonštrukciu, napr. RIGIPS.

Rozmeriame a osadíme systémový obvodový RigiProfil® UD.

Rozmeriame si zatepľovanú plochu, zakreslíme polohu a priskrutkujeme krokvové závesy. Používame systémové skrutky RIGIPS FN 4,80 x 50 mm.

Odmeriame si svetlú vzdialenosť medzi krokvami.

Odrežieme izoláciu o 1-2 cm širšiu ako je svetlá vzdialenosť krokiev.

Vložíme vrstvy minerálnej izolácie ISOVER UNIROL PROFI medzi krokvy. Minerálnu izoláciu v prípade potreby fixujeme pomocou tenkého viazacieho drôtu, ktorý je možné prevliecť cez krokvové závesy.

Osadíme systémové CD profily RIGIPS.

Osadíme druhú vrstvu izolácie ISOVER UNIROL PROFI pod krokvy.

Osadíme zvyšné systémové CD profily a nalepíme systémovú pásku ISOVER VARIO® PATCH, ktorá nám vytvorí podklad na spojenie s klímamembránou VARIO® XTRASAFE systémom na suchý zips.

Priložíme a v miestach suchých zipsov dotlačíme klímamembránu Vario® XTRA SAFE.

Spoje jednotlivých vrstiev klímamembrány vzájomne preložíme s presahom 10 cm, v prípade potreby klímamembránu vyrovnáme. Spojenie na suchý zips umožňuje podľa potreby klímamebránu odňať a nastaviť do správnej polohy.

Presahy prelepíme páskou ISOVER VARIO® XTRATAPE alebo ISOVER VARIO® MULTITAPE.

Po obvode prilepíme klímamembránu systémovým tmelom ISOVER VARIO® XTRAFIT.

Na CD profily s prilepenou klímamembránou naskruktujeme pásik sádrokartónu RIGIPS z totožného typu a hrúbky, ako bude opláštenie. Pásik má minimálnu šírku 120 mm.

Nastaviteľný strmeň s dĺžkou 35 alebo 65 mm (max. medzera 80 mm – použijeme nastaviteľný strmeň 95 mm, ktorý skrátime na 80 mm) priskrutkujeme cez pásik z sádrokartónovej dosky do CD profilu 2 skrutkami 212 TN.

Priskrutkujeme CD profily do nastaviteľných strmeňov pomocou skrutiek LB do plechu 421/3,5 x 9,5 (2 ks na jedno napojenie závesu – CD profil).

Do dutiny v úrovni nastavovacích strmeňov pred klímamembránou môžeme vložiť dodatočnú vrstvu minerálnej izolácie ISOVER UNIROL PROFI. Hrúbku dodatočnej vrstvy tepelnej izolácie musíme voliť tak, aby tepelný odpor dodatočnej vrstvy tepelnej izolácie predstavoval max. 20 % z celkovej hodnoty tepelného odporu tepelnej izolácie podkrovia.

Opláštenie doskami Rigips (pri požiadavke na požiarnu odolnosť pozri Praktikum požiarnej ochrany Rigips). Pri opláštení jednou vrstvou odporúčame použiť dosky RF (DF) 15 mm.


Návody

Pozrieť podobné návody

News

Hľadáte spôsob, ako znížiť náklady na energie? Investícia do zateplenia vášho domu môže byť kľúčom k úsporám. Poradíme vám, ako na to.


Newsletter

Zadajte e-mail a my Vám budeme posielať naše najvýhodnejšie zľavy, akcie a novinky.

Ďakujeme za prihlásenie na odber noviniek.