Zdieľať

Tak. A teraz už len dvere…

Len? Nie veru. Pocit, keď “diery” v byte dostanú zárubňu, potom dvere, vy prvý raz stlačíte kľučku a izbu konečne zatvoríte, je na nezaplatenie. Po nekonečnej rekonštrukcii môžete oslavovať. Interiér ucelený, rany zahojené. A ako krásne pasujú s podlahou! Vychutnajte si moment, keď sa ukáže, že ste vybrali tie naj. Dvere nie sú LEN a zorientovať sa v ich ponuke je oriešok. Vieme to! Na trhu je veľa dobrých dverárov. Neurobíte však chybu, keď stavíte na českú klasiku Masonite, najväčšieho výrobcu dverí u našich západných susedov. Spoločnosť má nielen tradíciu, keďže vyrába dvere viac ako polstoročia, ale aj chuť inovovať. Neúnavne hľadá nové postupy, technológie, materiály a úpravy povrchu. Ponúka dvere funkčné, odolné a k tomu bez kompromisu elegantné. 

Laminát je stálica. Nesklame.
Na každom detaile záleží. Kým urobíte objednávku, budete si musieť zodpovedať mnoho otázok. Najprv doma a potom vo vzorkových predajniach. Tam už budú vo vzduchu lietať skratky, v ktorých sa laik len ťažko zorientuje. Takmer stopercentne budete počuť CPL. Laminát si pozornosť naozaj zaslúži. Laminátová povrchová vrstva je viacvrstvová a nanáša sa v lise pod rôznym tlakom. Podľa toho potom rozoznávame CPL, strednotlakový laminát, ktorý najčastejšie nájdeme na dverách používaných v domácnostiach, a odolnejší HPL laminát, vhodný na dvere komerčných interiérov. Laminátové dvere CPL majú príjemnú cenu. Autíčko letiace vzduchom ani pazúry vášho nového psíka im určite neublížia. Navyše, CPL povrch nesaje vlhkosť, takže môžete takéto dvere s prehľadom namontovať aj do kúpeľne či WC. Väčšina zákazníkov po nich siaha ako po zlatej strednej ceste medzi dverami z masívu či dyhy na jednej strane a úpravou z kašírovacej fólie či 3D polypropylénu na druhej strane. Teda medzi nevyspytateľnou, krásnou, no drahou prírodou a materiálmi, ktoré síce nestoja veľa peňazí, ale ľahšie sa opotrebujú.

Myslime na dvere vopred
Dvere otvárame priemerne tridsaťkrát za deň, musia s nami vydržať veľa situácií, celú škálu nálad. Na dlhé roky určia vzhľad nášho domova. Oživia, presvetlia, opticky zväčšia, odhlučnia a ochránia náš životný priestor. Preto nenechajme výber dverí až na deň, keď sa v byte kladie podlaha, my pozorujeme dianie a poznamenáme “tak, teraz už len dvere”. Ideálne je vyberať dvere a podlahu súbežne, majú sa do bytu inštalovať naraz a navzájom sa dopĺňať. Buď tak, aby dvere presne ladili k odtieňu podlahy, alebo si, naopak, zvoľme kontrast. Dekor nikdy nevyberáme podľa internetového vzorkovníka či katalógu, ale osobne. Ak je to možné, požičajte si vzorku materiálu domov. Dizajn a prevedenie musí potešiť vaše oko a doplniť interiér, na módu hľadieť netreba.  Hladké, plné, so sklenenou výplňou, industriálne či rustikálne. Na trhu je už všetko.

Na vyberanie dverí si teda doprajte aj niekoľko týždňov. Nezabudnite, ešte vás čaká zameranie a najviac času zaberie výroba. Nové dvere potrebujú plán. Preto je fajn ak sa im v myšlienkach budeme venovať od samého začiatku.


Návody

Pozrieť podobné návody

News

Hľadáte spôsob, ako znížiť náklady na energie? Investícia do zateplenia vášho domu môže byť kľúčom k úsporám. Poradíme vám, ako na to.


Newsletter

Zadajte e-mail a my Vám budeme posielať naše najvýhodnejšie zľavy, akcie a novinky.

Ďakujeme za prihlásenie na odber noviniek.