Zdieľať

Tehly Porotherm ENERGY+

Tehly pre nízkoenergetické domy A0
Tehla Porotherm ENERGY+

Pálené tehly Porotherm s označením Energy+ sú inovatívne produkty s vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami pre masívne jednovrstvové murované obvodové steny, ktoré netreba dodatočne zatepľovať. Do tejto skupiny produktov patria tehly Porotherm EKO+ Profi a tehly Porotherm T Profi plnené minerálnou vlnou.
Hlavnou spoločnou črtou tehál skupiny Energy+ sú ich vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti. Vďaka nim predstavujú obvodové steny z týchto tehál veľmi účinnú tepelnú ochranu a úsporu energie na vykurovanie. Všetky výrobky z tejto produktovej skupiny spĺňajú normové kritérium minimálnych tepelnoizolačných vlastností a vyhovujú aktuálne požadovaným tepelnoizolačným vlastnostiam obvodovej steny aj bez zateplenia. Sú vhodné pre všetky druhy energeticky úsporných domov, vrátane domov s takmer nulovou potrebou energie (od 1. 1. 2021).

Porotherm EKO+

Tehly EKO+ sú čisto keramické veľkoformátové tehlové bloky, u ktorých hlavnú tepelnoizolačnú funkciu plní množstvo vzduchových dutín oddelených tenkými keramickými rebrami. Samotná keramika prispieva k výsledným tepelnoizolačným vlastnostiam vďaka poréznej štruktúre, veľkému počtu a malej hrúbke. Sú dostupné vo formátoch pre hrúbky muriva 44 a 50 cm.

Výhody tehál Porotherm EKO+

 • Jednoduché a rýchle murovanie
  Brúsené ložné plochy umožňujú murovať buď na tenkovrstvovú maltu alebo na murovaciu penu. Tieto technológie murovania šetria materiál, čas i peniaze a zníženie spotreby malty znamená zároveň menej stavebnej vlhkosti v murive, čiže lepšie tepelnoizolačné vlastnosti.

 • Odstrihnite sa od zateplenia
  34 radov vzduchových dutín oddelených tenkými keramickými rebrami zabezpečí ideálne tepelnoizolačné parametre. Obvodové steny z tehál Porotherm EKO+ Profi sú účinnou bariérou proti tepelným stratám. Takéto steny netreba zatepľovať.
 • Špeciálny tvar styčných plôch
  Na styčných plochách tehál Porotherm EKO+ Profi sú vytvorené špeciálne tvarované perá a drážky. Pri ukladaní tehál vedľa seba vzniká aj v styčných škárach rad vzduchových dutín, ktoré zlepšujú tepelnoizolačné vlastnosti muriva v mieste styku tehál.
 • Ochrana proti vonkajšiemu hluku
  V tehlovom dome nájdete tichý domov. Obvodové steny z tehál Porotherm EKO+ Profi majú dobré zvukovoizolačné vlastnosti. Merania potvrdzujú, že nezateplená stena z tehál EKO+ Profi má o 1-2 dB lepšiu nepriezvučnosť ako stena s kontaktnou tepelnoizolačnou vrstvou, najmä na báze EPS.
 • Dostatok miesta pre detaily
  Hrúbka muriva zaručuje dostatok priestoru pre vytvorenie spoľahlivých konštrukčných detailov sokla, nadpražia a venca. Pri týchto hrúbkach muriva je možné pohodlne navrhnúť a použiť dostatočné hrúbky tepelnej izolácie sokla, nadpražia a venca, potrebný počet prekladov nad otvormi, roletové preklady Porotherm Vario UNI, ako aj dostatočnú šírku venca.
 • Doplnkové tehly
  Okrem základných formátov ponúkame aj doplnkové tehly – rohové (R), koncové (K) a polovičné koncové (1/2 K), určené na zhotovenie niektorých detailov, ako sú roh domu, parapet a ostenie, s možnosťou zateplenia v mieste kontaktu s rámom okna, čím sa eliminujú tepelné mosty.
 • Dom bez plesní
  Účelom doplnkových tehál nie je len zjednodušiť zhotovenie najčastejších detailov na stavbe. Detaily vytvorené s použitím doplnkových tehál sú riešením pre minimalizáciu tepelných strát a pre dosiahnutie dostatočných povrchových teplôt, a tým aj pre elimináciu rizika vzniku plesní na povrchu stien.

Porotherm T Profi

Tehly Porotherm T Profi vznikli spojením dvoch prírodných materiálov: pálenej tehly a minerálnej vlny. Výsledkom je ideálny materiál pre jednovrstvové obvodové steny. Keramická tvarovka je nositeľom vlastností ako pevnosť, akumulácia tepla a požiarna odolnosť. Vďaka poréznej štruktúre však prispieva aj k celkovým tepelnoizolačným vlastnostiam tehál. Minerálna vlna v dutinách tehál plní tepelnoizolačnú funkciu a prispieva aj k požiarnej odolnosti a zvukovej izolácii muriva. Je hydrofobizovaná, preto odpudzuje vodu.

Výhody tehál Porotherm T Profi

 • Vysoká pevnosť muriva
  Keramická tvarovka je navrhnutá tak, že jej masívne pozdĺžne rebrá sú pri murovaní vždy nad sebou. To znamená, že pri prenose zaťaženia je využitá celá ich plocha. Preto murivo z tehál Porotherm T Profi dosahuje vysoké pevnosti pri oboch spôsoboch murovania.
 • Nadštandardné tepelnoizolačné vlastnosti aj bez zateplenia
  Hlavným nositeľom tepelnoizolačných vlastností je minerálna vlna. Jej celková hrúbka v závislosti od hrúbky tehál je 20 – 32 cm. Obvodové steny z tehál Porotherm T Profi preto netreba dodatočne zatepľovať. Aj bez zateplenia predstavujú výrazné úspory nákladov na vykurovanie
 • Tepelná izolácia chránená proti poškodeniu
  Keramická tvarovka má ešte jednu neoceniteľnú funkciu: chráni minerálnu vlnu proti poškodeniu a vlhkosti. Zabezpečuje tak jej nemenné vlastnosti. Minerálna vlna je v dutinách tehál mierne stlačená, čo zabezpečuje jej polohu a zabraňuje jej sadaniu vplyvom gravitácie.
 • Tepelná izolácia v rámci hrúbky steny
  Vďaka tomu že vrstvy minerálnej vlny sú zabudované do keramickej tvarovky, môžu mať tehly Porotherm T Profi klasické šírky 30, 38, 44 a 50 cm. Pri daných tepelnoizolačných vlastnostiach to znamená úsporu zastavanej plochy.
 • Akumulácia tepla
  Keramické tvarovky tehál Porotherm T Profi sú pomerne robustné, preto má murivo z týchto tehál dobrú tepelno-akumulačnú schopnosť. Vďaka tomu sú obvodové steny z tehál Porotherm T Profi účinnou ochranou proti náhlym zmenám vonkajšej teploty a pomáhajú udržiavať tepelnú stabilitu vnútorných priestorov.
 • Vysoká požiarna odolnosť
  Tehly Porotherm T Profi sú plnené izolačným materiálom, ktorý je nehorľavý, rovnako ako samotná tehla (trieda reakcie na oheň A1). Požiarna odolnosť omietnutej steny je 90 min ( REI 90 D1), už pri hrúbke 30 cm. Na rozdiel od tehál, ktoré sú plnené horľavým izolačným materiálom, sa v prípade požiaru netvorí dym, a nedochádza k odpadávaniu horiacich častí ani po dosiahnutí deklarovanej požiarnej odolnosti.
 • Jednoduché a rýchle murovanie
  Tehly Porotherm T Profi majú brúsené ložné plochy, čo umožňuje slobodný výber technológie murovania, buď na tenkovrstvovú maltu alebo na murovaciu penu
 • Spoľahlivá ochrana proti vonkajšiemu hluku
  Striedanie tvrdých a mäkkých vrstiev v rámci hrúbky muriva z tehál Porotherm T Profi prináša veľmi dobré zvukovoizolačné vlastnosti a účinnú ochranu proti vonkajšiemu hluku.

Zdravý domov z tehál
Keramické materiály ponúkajú 100% prírodné, bezúdržbové a udržateľné riešenie pre vašu stavbu. Zabezpečujú zdravé bývanie s ideálnou vnútornou klímou chránené pred mrazom i prehrievaním. Pálené materiály znižujú náklady na energie a naviac zvyšujú hodnotu nehnuteľnosti. Správne navrhnutý a kvalitne zhotovený tehlový dom má životnosť viac ako 100 rokov, pričom nároky na údržbu počas tejto doby sú minimálne.


Návody

Pozrieť podobné návody

News

Hľadáte spôsob, ako znížiť náklady na energie? Investícia do zateplenia vášho domu môže byť kľúčom k úsporám. Poradíme vám, ako na to.


Newsletter

Zadajte e-mail a my Vám budeme posielať naše najvýhodnejšie zľavy, akcie a novinky.

Ďakujeme za prihlásenie na odber noviniek.