Zdieľať

Zdravá domácnosť rýchlo a pohodlne

V interiéroch v súčasnosti trávime viac ako 85 % nášho času. Preto by miesta, kde sa zdržiavame – domácnosť, práca alebo škola – mali poskytovať čo najväčšie pohodlie. Pod tým máme na mysli napríklad vizuálny komfort alebo kvalitu vzduchu. Tieto vlastnosti v domácnosti dosiahnete rýchlo a pohodlne vďaka sadrokartónovým doskám 4PROfesional a praktickej suchej výstavbe.

Steny, na ktoré je radosť pozerať
Vizuálny komfort do veľkej miery ovplyvňuje náš pocit pohody v interiéri. Nedostatok denného svetla, praskliny, nerovné povrchy alebo agresívne farby môžu negatívne vplývať na ľudskú psychiku. Sadrokartónové dosky 4PROfesional od divízie Rigips spoločnosti Saint-Gobain vám pomôžu zbaviť sa aspoň niektorých zo spomínaných problémov. Použiť ich môžete do všetkých typov konštrukcií, kde sa používajú aj bežné sadrokartónové dosky – v podhľadoch, priečkach či predsadených stenách.

Ich jedinečnosťou sú špeciálne sploštené hrany, ktoré umožnia montážnikom dosiahnuť dokonalú rovnosť povrchu. Spoje dosiek voľným okom nezbadáte ani na veľkých a osvetlených plochách. Vďaka tvaru hrán je výstužná páska umiestnená blízko povrchu, kde je najväčšie napätie, čím sa vytvorí viac ako dvojnásobná pevnosť v porovnaní so zrezanými hranami. Získate tak povrch bez nežiadaných prasklín. 4PROfesional vnesú do vašej domácnosti závan dokonalosti, ktorá ulahodí oku.

Dýchajte čistý vzduch
Kvalita ovzdušia v mestách častokrát nebýva veľmi dobrá a môže sa vám stať, že ani vo vlastnej domácnosti nebudete v bezpečí pred znečisteným vzduchom. Problémom v interiéroch môžu byť hlavne voľne prchavé škodlivé látky. Vyvolávajú množstvo zdravotných problémov, ako napríklad bolesti hlavy, oslabenie imunity alebo alergie. Najviac zastúpeným znečisťovateľom ovzdušia z voľne prchavých organických látok je formaldehyd. Do ovzdušia sa uvoľňuje z viacerých zdrojov, ako je napríklad nábytok, podlahové krytiny alebo čistiace prostriedky

Sadrokartónové dosky Saint-Gobain Construction Products, s.r.o. divízia Rigips

Našťastie sa s ním môžete vysporiadať s pomocou technológie Activ’Air®, ktorá je obsiahnutá aj v doskách 4PROfesional. Táto technológia pohlcuje formaldehyd z ovzdušia, premieňa ho na neškodné látky a zabraňuje jeho spätnému vylučovaniu. Vďaka tomu dokáže znížiť koncentráciu formaldehydu v miestnosti až o 70 %. Technológia Activ’Air® si svoje vlastnosti zachová po dobu minimálne 50 rokov a navyše nestráca na účinnosti ani po maľovaní alebo tapetovaní.  Aby sa zachovali spomínané vlastnosti sadrokartónu, dôležitá je jeho záverečná povrchová úprava, ktorá by mala byť prievzdušná.

Prerábajte bez zbytočných prestojov
Veľkou výhodou rekonštrukcie domácnosti so sadrokartónovými doskami je suchá výstavba. Suchá výstavba sa od klasickej výstavby odlišuje hlavne tým, že je praktická a rýchla. Kým pri využití tradičnejších stavebných materiálov, ako sú tehly alebo betón musia stavbári čakať na vyschnutie jednotlivých vrstiev, pri suchej výstavbe môžu plynule pokračovať v práci bez akýchkoľvek prestojov. Vďaka tomu bude pre vás rekonštrukcia úplne bezbolestná a nebude vám zdĺhavo znepríjemňovať život.

Proces výstavby alebo rekonštrukcie môžete urýchliť vhodným výberom sadrokartónových dosiek. Kolmé priečne hrany obyčajných sadrokartónových dosiek musia montéri zrezávať do tvaru V. Vďaka splošteným hranám dosiek 4PROfesional táto úprava odpadá a tým sa skracuje čas ich inštalácie približne o pätinu.

Suchá výstavba tiež poteší tých z vás, ktorí si dávajú záležať na ochrane prírody. Pri suchej výstavbe sa totiž spotrebuje oveľa menej vody, ako pri klasickej výstavbe, a teda sa znižuje záťaž na životné prostredie. Sadra je navyše prírodný produkt a na jej výrobu sa používajú len mierne teploty, vďaka čomu sa spotrebuje menej energie.

ZDROJ: PR článok spoločnosti Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., divízia Rigips


Návody

Pozrieť podobné návody

News

Hľadáte spôsob, ako znížiť náklady na energie? Investícia do zateplenia vášho domu môže byť kľúčom k úsporám. Poradíme vám, ako na to.


Newsletter

Zadajte e-mail a my Vám budeme posielať naše najvýhodnejšie zľavy, akcie a novinky.

Ďakujeme za prihlásenie na odber noviniek.