Komín Schiedel ICS

Moderné trendy v oblasti navrhovania vykurovacích sústav smerujú k uprednostňovaniu ekologických, nenáročných a cenovo dostupných typov vykurovania. Užívateľský komfort možno zvýšiť navrhnutím vhodného komína. Pri príprave projektu novostavby alebo rekonštrukcie treba navrhnúť komín, ktorý bude všetkým požiadavkám užívateľa vyhovovať. Optimálnym riešením je Schiedel ICS.

Komín pre bývanie súčasnosti
Správny výber a dôsledná inštalácia komína ovplyvňuje ekonomiku vykurovania, účinnosť vykurovacej sústavy a celkový štandard bývania. Správny návrh a realizácia komína zabezpečujú jeho odolnosť a bezpečnosť. Kvalitný komín totiž bráni vyhoreniu sadzí a následnému vzniku požiaru.
 
Vynikajúce izolačné vlastnosti
Komínový systém ICS je univerzálny dvojplášťový antikorový systém s priebežnou vysokoteplotnou tepelnou izoláciou. Je zložený z kompatibilných prvkov od jedného výrobcu. Skladá sa z vnútornej antikorovej vložky s laserovým zvarom z vysokokvalitnej antikorovej ocele 1.4404, ktorá zabezpečuje ochranu pred koróziou a vyhorením sadzí. Požadovanú tepelnú ochranu ponúka špeciálna tepelná izolácia s hrúbkou 25 alebo 50 mm, ktorá je vyrobená bez použitia lepidiel. Pri vysokých teplotách vykazuje vynikajúce izolačné vlastnosti, čím ponúka požadovanú tepelnú ochranu. Prostredníctvom kvalitnej izolácie komína ICS možno regulovať náklady na vykurovanie a zamedziť nežiaducim tepelným stratám. Vonkajšie opláštenie komínového systému je z estetickej vysokoleštenej antikorovej ocele. Aj preto je Schiedel ICS vhodný nielen ako exteriérový, ale aj ako interiérový architektonický prvok. Určený je pre rodinné domy, zimné záhrady, priemyselné stavby, ale aj čerpacie stanice.
 
Rýchla montáž a kompatibilita
Prednosťami komínového systému ICS sú odolnosť proti vlhkosti, korózii a vyhoreniu sadzí. Kompatibilnosť prvkov a ich nižšia hmotnosť zaručujú jednoduchú a rýchlu montáž. Montáž komína je bezpečná vďaka systému spoja prostredníctvom hrdla a spôn s dvojitým skrutkovaním. Konštrukcia spoja vnútorných vložiek zabezpečuje ich vzájomnú dilatáciu. Výhodou komína Schiedel ICS je možnosť inštalácie na stenu, ale aj na podlahu, pričom nie sú potrebné základy. Po ukončení inštalácie je Schiedel ICS schopný okamžitej prevádzky.
 
Bezpečný odvod spalín
S komínovým systémom ICS možno získať bezpečný odvod spalín zo spotrebičov na tuhé, plynné aj kvapalné palivá. Komínový systém ICS je vhodný nielen na odvod spalín – možno ho pristaviť aj v prípade odpojenia od centrálneho zdroja vykurovania, na odvetranie garáží, či ako vetracie zariadenie. Dobré mechanické vlastnosti systému zaručujú vysokú stabilitu, a tým aj dlhú životnosť komína Schiedel ICS. Schiedel ICS predstavuje spojenie príjemného vzhľadu a techniky do jedného funkčného a architektonicky výrazného stavebného celku.
 
Kompletné technické poradenstvo
Spoločnosť Schiedel ponúka kompletný servis od návrhu až po konečnú realizáciu komínového systému. Poskytuje projektantom podklady, detaily v programe CAD a ostatné informácie, ktoré sú potrebné na správne zakomponovanie komínového systému do rodinného domu. V každom regióne má technických poradcov, ktorí osobne projektanta navštívia a pomôžu mu vypracovať odborne i technicky vhodný projekt. V prípade záujmu spoločnosť dodá aj výpočet komínového prieduchu a navrhne projektantovi optimálny komínový systém. Komínové systémy Schiedel zaručia vysokú bezpečnosť a trvanlivú hodnotu domu.
 
Viac užitočných informácií o systémových komínoch nájdete na